Popis projektu

Obytné domy jsou umístěny na okraji historického jádra starých Záběhlic. Tato poloha v klidovém prostředí vyžadovala individuální architektonické řešení, odlišující se od současné bytové výstavby. Investor vyžadoval návrh, který by převyšoval i v interiérové části domu běžný standard, proto zadal řešení přednímu Architektonickému ateliéru L&P (www.arch.cz/linek), který projektuje především luxusní individuální bydlení. Jde o komorní zástavbu 12 bytů ve větším objektu a 4 bytů v objektu menším. Polovina bytů je mezonetových (dvoupodlažních) charakteru rodinného bydlení. Všechny byty mají parkování v podzemních garážích.

Klesající terén směrem k jihu a dispoziční uspořádání objektů umožňuje pěší nástupy na úrovni přízemí ze severu a příjezd do garáží rampou z jihu. Přízemní byty mají terasu na střeše suterénních garáží a mezonetové byty v ustoupení střechy. Terasy propojené s hlavním obytným prostorem bytů mají výhled přes potok do zeleně rozsáhlého přírodního parku, vhodného pro vycházky a různé druhy rekreace.

Půdorysná stopa objektů vytváří mírně zvlněný pás, svojí měkkostí reagující na průběh potoka a terénu kolem něho.
Příjezdová komunikace na jihu objektu slouží převážně vlastnímu objektu, protože je slepá. Nehrozí tedy obtěžování hlukem projíždějících automobilů. Domy mají ze severu soukromý oplocený pozemek.

Foto 12
Foto 24
Foto 19
 další fotografie naleznete v sekci FOTOGALERIE

V interiéru bytů architekti pracují s volným prostorovým uspořádáním, které umožňuje různé prostorové variace. Je založeno na průhledech mezi jednotlivými prostorami bytu, využívajících oddělování skleněnými stěnami. V bytovém domě A je vertikální komunikace zajištěna 3mi schodišti a v domě B jedním. Schodiště jsou propojena na podzemní parking. V přízemí objektů jsou na každém schodišti 2 byty a v patře 2 mezonetové byty. U mezonetových bytů situovaných do dvou podlaží s vnitřním schodištěm, je pro hlavní obytný prostor připraven rozvod klimatizace. Na úrovni parkingu má každý byt sklepní kóji cca 5-7 m2 . 

Přednosti projektu.

Nahoru